دات نت نیوک
Menu
مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تمدید مهلت ارسال آثار به پنجمین «جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری» تا 31 تیر امسال خبر داد.
مریم نعمتی
/ دسته ها: اخبار موسسه

مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تمدید مهلت ارسال آثار به پنجمین «جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری» تا 31 تیر امسال خبر داد.

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره «نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری» تا 31 تیر

مرضیه مسگرزاده مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تمدید مهلت ارسال آثار به پنجمین «جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری» تا 31 تیر امسال خبر داد و افزود: تمام دبیران دوره اول متوسطه مدارس عادی، نمونه دولتی، استعدادهای درخشان و غیردولتی می‌توانند با تشکیل تیم‌های 2 یا 3 نفره ضمن ثبت‌نام در پایگاه اینترنتی به آدرس gam1.medu.ir قسمت جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری، طراحی آموزشی و فیلم تدریس خود در فضای مجازی را به مدت 20 تا 30 دقیقه در بستر شبکه شاد تهیه‌کرده و به کارشناسی تکنولوژی و گروه­‌های آموزشی منطقه محل خدمت خود ارسال کنند. همچنین ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها موظفند تا 15 مرداد ماه آثار منتخب را به دبیرخانه جشنواره مستقر در استان خراسان رضوی ارسال کنند.

وی هدف از برگزاری پنجمین جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری را استفاده از فضای مجازی جهت ایجاد تنوع و اثربخشی در فرآیند آموزش و یادگیری عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به بخشی از چرخش‌های تحولی در سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش مبنی بر چرخش از دانش‌آموز منفعل در کلاس درس به متربی فعال در محیط‌های تربیتی و نیز چرخش از روش‌های خشک فردی و انعطاف‌ناپذیر به روش‌های خلاق، فعال و گروهی و لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی در آموزش و یادگیری؛ می‌طلبد ضمن توجه به ضرورت حفظ تعامل مؤثر معلم با دانش‌آموزان و دانش‌آموزان با یکدیگر متناسب با فضای مجازی، در آموزش‌ها از روش‌های متنوع تدریس استفاده شود. تسهیل در ایجاد این شرایط به یقین محیطی شاد و انگیزه‌بخش برای یادگیری دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

مسگرزاده گفت: به همین منظور این جشنواره در سه محور نوآوری در تولید و به‌کارگیری رسانه‌های پرشمار، نوآوری در سنجش تکوینی با تأکید بر سنجش عملکردی و نوآوری در روش‌های مشارکت اولیای دانش‌آموزان در فرآیند یادگیری در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

مطلب قبلی رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان از برگزاری 6 رویداد و 5 کارگاه آموزشی مهارت های کارآفرینی ویژه جوانان علاقه مند به کارآفرینی در حوزه های مختلف خبر داد.
مطلب بعدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: به دنبال تأسیس و توسعه مراکز نوآوری بخش تعاون با هدف افزایش بهره وری و نفوذ فناوری در تعاونی‌های موجود هستیم.
Print
130 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته